SSB 260VA
Band Saw
KASTO
SSB 260VA
Year of construction
1989
Condition
Used
Location
Hattingen
Price & Location
- Location:
- Lager Hattingen
- A215-83453
- Reference number:
- Update:
Description
cutting speed 15 - 125 m/min
cross cutting section 260 mm²
band length 4.115 x 41 x 1,1 mm
cutting width 260 x 260 mm
Band Saw | KASTO - SSB 260 VA
The machine is in a well-maintained condition.
Please note that the technical details were added from comparable machines.
Gjdpfxjywzw Sj Aa Eobl
#Tags: SSB260VA | SSB-260VA | SSB260 VA | SSB 260VA
cross cutting section 260 mm²
cutting width 260 x 260 mm