trio-technik C1100-700-410
Fixed price plus VAT
Year of construction
2019
Condition
Used (fully functional)
Location
Wiehl Germany
Header machine trio-technik C1100-700-410
more Images
trio-technik C1100-700-410
trio-technik C1100-700-410
trio-technik C1100-700-410
trio-technik C1100-700-410
trio-technik C1100-700-410
trio-technik C1100-700-410
Machine data
Machine type:
Header machine
Manufacturer:
trio-technik
Model:
C1100-700-410
Year of construction:
2019
Condition:
like new (used)
Functionality:
fully functional
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
Zum Scherbusch 5, 51674 Wiehl, Deutschland Germany
Description
The discharge conveyor from Trio Technik is available for sale and has the following details:
Length: 700 mm
Clear width: 410 mm
Conveyor belt in blue, temperature-resistant up to 80°C, without cleats
Godpfswtfikox Aa Eebl
Belt speed (constant): 9 m/min
Without support legs
Guide plate: 60 mm high