Steiner TP1000-5000
Year of construction
Location
Sevenum Netherlands
Belt Pasteurizer Steiner TP1000-5000
more Images
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Steiner TP1000-5000
Machine data
Machine type:
Belt Pasteurizer
Manufacturer:
Steiner
Model:
TP1000-5000
Year of construction:
2012
Condition:
excellent (used)
Price & Location
Location:
Spoorstraat 7, 5975 RK Sevenum, Nederland Netherlands
Description
Belt Pasteurizer
Steiner
Model: TP-1000-5000
Build: 2012
1heating zone up to 95 degrees
3 cooling zones
Belt wide 900mm
Gsdpfjibyqqsx Aqxeub
Belt long 5.000mm
Infeed height 950mm adjustable
Max product height 220mm