Sinoboom GTJZ1414E
ONO plus VAT
Year of construction
2021
Condition
Used (fully functional)
Location
Essen Germany
Scissor Lifts Sinoboom GTJZ1414E
more Images
Sinoboom GTJZ1414E
Sinoboom GTJZ1414E
Sinoboom GTJZ1414E
Machine data
Machine type:
Scissor Lifts
Manufacturer:
Sinoboom
Model:
GTJZ1414E
Machine number:
HR34082
Year of construction:
2021
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
145 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Wilhelm-Beckmann-Straße 16, 45307 Essen, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
227 kg
Empty load weight:
3,430 kg
Construction height:
1,960 mm
Fuel type:
electric
Total length:
2,780 mm
Drive type:
Elektro
Construction width:
1,410 mm
Working height:
15,800 mm
Description
Scissor lift
Chassis number: HR34082
Condition: As good as new
Technical condition: very good
Front tires condition: 80 - 100%
Rear tires condition: 80 - 100%
Battery voltage: 48V