Shibaura OPSI-180W
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Cooling water pump Shibaura OPSI-180W
more Images
Shibaura OPSI-180W
Shibaura OPSI-180W
Shibaura OPSI-180W
Shibaura OPSI-180W
Shibaura OPSI-180W
Shibaura OPSI-180W
Shibaura OPSI-180W
Machine data
Machine type:
Cooling water pump
Manufacturer:
Shibaura
Model:
OPSI-180W
Condition:
good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
26215 Wiefelstede, DE Germany
Description
-Manufacturer: Shibaura, Coolant pump: from Matsuura MC 710V milling machine
-Type: OPSI-180W
-Power: 180 W
-Flow rate: 39/53 l/min
-Bolt circle: Ø 160 x 10 mm