Festo DNC-63-160-PPV-A
Wiefelstede Germany
Pneumatic cylinders Festo DNC-63-160-PPV-A
more Images
Festo DNC-63-160-PPV-A
Festo DNC-63-160-PPV-A
Festo DNC-63-160-PPV-A
Festo DNC-63-160-PPV-A
Model:
DNC-63-160-PPV-A
Fixed price plus VAT
Seller location:
Stahlstraße 37, 26215 Wiefelstede, Germany Germany
Description
Pneumatic cylinders, air cylinders, standard cylinders, clamping cylinders
Gedpfx Aqod S Dabsxoit
-Manufacturer: Festo
-Type: DNC-63-160-PPV-A
-Piston: Ø 63 mm
-Stroke: 160 mm
-Max. Pressure: 12 bar