Festo DNC-40-80-PPV-A
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Pneumatic cylinders Festo DNC-40-80-PPV-A
more Images
Festo DNC-40-80-PPV-A
Festo DNC-40-80-PPV-A
Festo DNC-40-80-PPV-A
Festo DNC-40-80-PPV-A
Machine data
Machine type:
Pneumatic cylinders
Manufacturer:
Festo
Model:
DNC-40-80-PPV-A
Condition:
used
Price & Location
Fixed price plus VAT
Seller location:
Stahlstraße 37, 26215 Wiefelstede, Germany Germany
Description
Pneumatic cylinders, air cylinders, pneumatic rams, air rams
-Manufacturer: Festo, standard cylinder type DNC-40-80-PPV-A
-Stroke: 80 mm
Gbjdpfefxrgdex Aa Eol
-Piston: Ø 40 mm
-Piston rod: Ø 16 mm/M12 x 1.25