EP WSI161-T4000
Year of construction
2025
Condition
Used (fully functional)
Location
Melle Germany
High Lift stacker EP WSI161-T4000
more Images
EP WSI161-T4000
Machine data
Machine type:
High Lift stacker
Manufacturer:
EP
Model:
WSI161-T4000
Year of construction:
2025
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
116 h
Price & Location
Rental:
is possible
Seller location:
Ochsenweg 11, 49324 Melle, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
1,600 kg
Lifting height:
4,000 mm
Free lift:
1,820 mm
Fuel type:
electric
Mast type:
triplex
Construction height:
1,820 mm
Drive type:
Elektro
Description
High-lift truck
Gsdpjwlwn Asfx Aa Esbl
Mast type: Triplex
Technical condition: very good
Battery volt: 24V