Linde L12
ONO plus VAT
Year of construction
2024
Condition
Used (fully functional)
Location
Meschede Germany
High Lift stacker Linde L12
High Lift stacker Linde L12
High Lift stacker Linde L12
High Lift stacker Linde L12
High Lift stacker Linde L12
more Images
Linde L12
Linde L12
Linde L12
Linde L12
Linde L12
Machine data
Machine type:
High Lift stacker
Manufacturer:
Linde
Model:
L12
Year of construction:
2024
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
280 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Am Waller Bach 21, 59872 Meschede, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
1,200 kg
Lifting height:
4,309 mm
Free lift:
1,912 mm
Fuel type:
electric
Mast type:
duplex
Construction height:
2,530 mm
Fork length:
1,200 mm
Drive type:
Elektro
Reference number:
11059a
Update:
Description
High-lift stacker
Load center: 600 mm
Mast type: Duplex
Gbodpfxjynciie Aa Eol
Condition: Ready for use and fully operational
Technical condition: very good
Battery voltage: 24V
Battery type: PzS
Battery year: 2024
Battery condition: 80 - 100%