Atlet UFS250DTFVRF480
ONO plus VAT
Year of construction
2007
Condition
Used (fully functional)
Location
Winterswijk Netherlands
Four-way reachtruck Atlet UFS250DTFVRF480
more Images
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Atlet UFS250DTFVRF480
Machine data
Machine type:
Four-way reachtruck
Manufacturer:
Atlet
Model:
UFS250DTFVRF480
Machine number:
UFS46430/06
Year of construction:
2007
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
9,012 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Koningsweg 219, 7102 DT Winterswijk, Netherlands Netherlands
Call
Technical details
Load capacity:
2,500 kg
Lifting height:
4,800 mm
Fuel type:
electric
Mast type:
triplex
Construction height:
2,600 mm
Drive type:
Elektro
Reference number:
771
Update:
Description
Four-way reach truck
Chassis number: UFS46430/06
Load centre: 500
Mast type: Triplex
Condition: Ready for operation and fully functional
Gjdpfjyxuh Hjx Aqxjit
Technical condition: good
Front tyres type: Polyurethane
Rear tyres type: Polyurethane
Battery voltage: 48V